Nie masz jeszcze konta?
Kreskoweczki.pl

Wywiad z Rodrigo Blaas - prodecentem "Trollhunters"

Trollhunters jest serią przygód, która zachwyciła publiczność i krytyków od czasu debiutu, tj. pod koniec 2016 roku. W drugim sezonie seria nabrała tempa,  dołączyli tacy aktorzy jak Lena Headey z gry Game of Thrones i ikona Gwiezdnych Wojen, Mark Hamill. 

A ponieważ opowieść o Jimie i jego roli obrońcy znanego jako Trollhunter robi się coraz mroczniejsza i bardziej złożona, del Toro ma w planach kolejny sezon.

Producent wykonawczy Rodrigo Blaas rozmawiał z Animation Magazine na początku stycznia o drugim sezonie programu i jego przyszłości.

Jaka była największa różnica między pracą nad drugim sezonem a pierwszym sezonem?

Rodrigo Blaas: Jeśli chodzi o historię i narrację, wiedzieliśmy, że chcemy spędzać więcej czasu z postaciami i rozwijać je więcej w izolacji i bardziej indywidualnie. Poza tym chcieliśmy zagrać w ciemności, ponieważ był to drugi sezon i wydawał się bardziej jak drugi akt ... O ile ciemniej moglibyśmy zagrać bez utraty zabawy i elementu przygody, który zawsze chcieliśmy mieć w Trollhunters ? Trzecia różnica była bardziej praktyczna ... Jedną z najważniejszych rzeczy dla nas było stworzenie Darklands, które wizualnie mogłyby dopasować się do bogactwa rynku Troll i myślę, że jest to jeden z zestawów, z których jesteśmy najbardziej dumni.

Jakie było zaangażowanie Guillermo del Toro w drugim sezonie?

 

Blaas: Duże. Trollhunters jest w pewnym sensie jego małym dzieckiem, jego małym trollem, i jest tak samo zaangażowany jak każdy w drużynie. Guillermo jest  tak świadomy świata i myślę, że jesteśmy bardzo zsynchronizowani pod względem zespołu i tego, czego wszyscy szukają. Na początku wiele się działo przez narrację. Upewnialiśmy się, że wszystkie odcinki mają naprawdę wysokie standardy. Mówiąc konkretnie, mogę powiedzieć, że w połowie sezonu pojawiły się momenty, które chcieliśmy wprowadzić. Było dużo zabawy.

W tym serialu było wielu świetnych aktorów głosowych, a w tym sezonie masz kilku świetnych nowych. Jak myślisz, dlaczego ten serial jest w stanie zdobyć tak wielkie talenty jak Mark Hamill i Lena Headey?

 

Blaas: Powiedziałbym, że Guillermo pomaga ... Myślę, że jednym z powodów jest to, że dzieci i rodzice oglądają serial i lubią go. [Headey] była niesamowita - mówiła: "Och, w końcu mam złoczyńcę, którego mój syn może oglądać". Mark Hamill był błogosławieństwem. Chcieliśmy dopasować Kelsey Grammer jako Blinky, a dopasowanie głosu i postaci jest tak doskonałe, że musieliśmy dopasować to do jego złego brata. W odcinku piątym jest świetna scena, w której po raz pierwszy spotykają się ze sobą, a poziom niuansów i animacji, które udało nam się wydostać z tych występów, był niesamowity.

Czy wciąż możesz nagrywać materiał Anton Yelchin? A jeśli nie, to jak sobie z tym radzisz?

 

Blaas: Wciąż przechodzimy przez ten proces w nowym sezonie. Ale mogę powiedzieć, że przez cały sezon dwa, byliśmy w stanie nagrać wszystko z Antonem. Zrobił cały występ dla Jima w 13 odcinkach. Jim flirtuje z różnymi typami osobowości. Zaczynał od normalnego Jima do bycia bardzo romantycznym Jimem, do bycia bardzo wojowniczym Jimem i do bycia złym hiszpańskim akcentem Jima. I przy wszystkich tych występach bawił się tak świetnie. 

Komentarze
    Bądź pierwszym, który skomentuje